[porto_block name="breadcrumb" not_render_home="1"]
Instagram’da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler
Tarafından gönderildi: qbqibrit Yorumlar: 0

Instagram’da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’de de İnstagram kullanıcı sayıları fazla olan bir uygulamadır. Genç girişimciler ve ufak butiklerin iştahlarını oldukça kabartmaktadır. Bu sebeple instagram ‘da satış yapmanın tüyolarını inceleyecek olursak.

Instagram profiliniz kurumsal gözükmesine dikkat edin

Özellikle intagramda ürün satmak için oluşturduğunuz hesabın kişisel hesabınızdan farklı hesap olması gerektiğinin altını çizelim. Oluşturmuş olduğunuz veya oluşturacağınız intagram hesabı içinde yapacağınız paylaşımların samimi fakat kurumsal dil kullanmanız gerekmektedir. Aşırı rahat laubali yazı içeren paylaşımlar olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Etkileyici paylaşımlar kullanmaya özen gösterin

Dünyanın neredeyse çoğu görselliğe kaymıştır. Sonuçta bugün hepimiz herhangi bir sayfaya girdiğimizde kötü bir görsel gördüğümüzde görseli kapatıyoruz veya hemen o sayfadan çıkıyoruz. Genel olarak normal olarak beğenilmeyen ilgi çekmeyen görsel ve videolar daha az gösterim almaktadır. O nedenle önceki paylaşımlarımıza dikkat edip hangi paylaşımların daha çok ilgi gördüğünü analiz edip ona göre paylaşım yaparsak daha faydalı olacaktır.

Doğru hashtag kullanımına dikkat

Hesabınız ilk kurulduğu zamandan itibaren biraz daha az olması çok normaldir çünkü instagram’da yenisiniz, fakat hashtaglerin doğru kullanılması sizin takipçi sayınızı arttırabilir. İntagram paylaşımlarında sizin sektörünüzle ilgili hashtaglerin kullanılması e en sık kullanılır olmalarına dikkat ederek paylaşım yapmanızda yarar var.

İlk etapta düşük bütçelerle reklamlar yapın

Facebook ve instagram kurucuları aynı kişi olduğundan sebep iki sosyal medya da yapılacak paylaşımlar veya reklamlar Facebook Business paneli üzerinden hazırlanıp paylaşılabilir. Bu panel üzerinden de ınstagram ‘da ki satışa sunduğunuz ürünleri’ de ufak bütçeler ile öne çıkartarak satışlarınızda artış sağlayabilirsiniz.

Intagram hikayelerini kullanamaya özen gösterin

Intagram uygulamasında hikaye özelliği siz ve takipçileriniz arasında bağ kurmanızı sağlayacak en güzel iletişim şeklidir. Eğer ilk hedefiniz müşteri elde etmekse kesinlikle hikaye paylaşımlarında bulunmanız gerekmektedir. Çoğu kişi zamanını intagram üzerinde geçirdiği için intagram hikaye özelliğini kesinlikle kullanmanızda fayda var.

Doğru zamanda içerik paylaşımı yapın

İnstagram’da sürekli ard arda içerik paylaşmanız sizi takip eden takipçileriniz tarafından rahatsız edici olabilir. Tüm ana sayfayı sizin paylaşımlarınızdan dolayı çok paylaşım olması karşı tarafı rahatsız eder ve sizi takipten çıkmak zorunda kalan kişiler olabilir. Bundan dolayı paylaşımlarınızı yaparken daha düzenli ve belirli süreler de paylaşmanız da kötü anlamda göz batmaktan uzaklaşmış olursunuz. Dikkat etmeniz gereken tek şey sizi takip eden kullanıcıların çevrimiçi olduğu gün ve saatleri dikkate alarak paylaşımları yapmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[porto_block name="check-form" not_render_home="1"]
Tıkla Ara