[porto_block name="breadcrumb" not_render_home="1"]
Web Sitesi Tasarımı Neden Önemlidir
Tarafından gönderildi: qbqibrit Yorumlar: 0

Web Sitesi Tasarımı Neden Önemlidir?

Web tasarımı işletme ve şahıslar için resmi bilgilendirme aracı olmuştur. İnternet kullanımının artması ile yüksek çözünürlüklü video ve fotoğrafların ilgili alıcılara aktarımı kolaylaşmıştır. Bu sayede birçok insan her saat diliminde kendisine lazım olan bilgileri ihtiyaçları web sayfalarından karşılayabilmektedir. Bundan sebep birçok kuruluş firmaları internette etkili şekilde var olmak için web tasarım yatırımlarını arttırmıştır.

Web tasarım unsurları nelerdir?

Web tasarım belirli ana hatlar çerçevesi içerisinde yapılmaktadır.

Düzen: Web sitesi içeriğinde kullanılacak grafik ve metinlerin belirli düzen içerisinde olması gerekmektedir. Web sitesi kurulumundaki amaçlardan bir tanesi ise kullanıcının aradıkları bilgileri çabucak bulmalarını sağlamaktadır.

Renk: Renk seçimleri her müşterinin istek ve kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Birbiri ile uyumlu renkler kullanılması kişinin veya markasının karakteri yansıtabilir.

Grafik: Web tasarım için olmazsa olmazlardan grafikler, simgeler, logo ve fotoğraflar olabilir. Kullanım açısından grafikler arası mesafenin iyi ayarlanması önemlidir. Hız kesmeden Web sitesi tasarımı içerisinde uygun konumlandırılmalıdır.

Font: Genellikle çeşitli yazı tipleri uygulanması web sitesi tasarım için kalite arttırmasında büyük önem taşımaktadır. Bazı web tarayıcı sayfalar “web güvenli yazı tipleri” gibi ifade edilen fontları okunaklı şekilde görüntüleyebilir.

İçerik: Kullanılacak yazı metinleri faydalı ve güncel olması açısından büyük önem taşımaktadır. İçerik ve tasarımlar sitenin vereceği mesajı geliştirmek için birlikte kullanılabilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken unsurlar yazının gerekli uzunlukta olması ve ilgili anahtar kelimeler içermesi gerekmektedir.

Web tasarımı neden önemlidir?

Web tasarım kullanıcıların internet üzerinden web sağlayıcı aracılığı ile ulaştığı sitelerin tasarım ve yazılımı ile ilgilenir. Site hazırlanma aşamasında web tasarım kadar web yazılım bilgisi de önemlidir. Genelde kişi ve kurumları tanıtmada yardımcı olmaktadır.

Günümüzde internet ve teknoloji kullanımında oluşan artışta tanıtım yapmada en önemli yol web siteleri olmaya başlamıştır. Ve gün geçtikçe web yazılıma ve web tasarıma olan önem daha da artacaktır. Web tasarım sadece yazılı metinleri içeren içeriği değil medya eklentileri video ve fotoğraflar da ilgi çekmektedir. Artık web siteleri sayesinde kullanıcılar dilediği tüm medya içerikleri, video ve fotoğraflara anında ulaşma şansına sahipler.

Web tasarımın önemi ve kullanımı artış gösterdiği sürece web tasarım ve yazılıma da yapılan yatırımlar büyük artış göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[porto_block name="check-form" not_render_home="1"]
Tıkla Ara