[porto_block name="breadcrumb" not_render_home="1"]
Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir
Tarafından gönderildi: qbqibrit Yorumlar: 0

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Mobil cihazlardan eksiksiz şekilde site içeriğine ulaşılan ve mobilden ziyaret ederken sayfaları büyütmeye/kaydırmaya gerek kalmadan sorunsuz gezilecek sitelere mobil uyumlu site denir.

Bir web sitesinin mobil uyumlu olup olmadığını anlayabilmemizi sağlayan en büyük unsurlardan biri sitede ziyaret sırasında sunmuş konfordur. Mobil uyumlu web sitesi ziyareti sırasında gereksiz tıklama yapmak zorunda kalmadan ziyaretini gerçekleştirmelidir. Bundan dolayı aşırı büyük veya küçük butonlar, fotoğraflar, videolar, bağlantılar, içerikler veya reklamlar ise web sitenizin uyumlu olmasına engel olmaktadır.

Mobil Uyumlu Web Sitesinin Önemi

Daha önce dünya çapında yapılan araştırmalara göre internet trafiğinin çoğunluğu cep telefonları üzerinden oluşmaktadır. Dünyada en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google zaman zaman yapılan açıklamalarında mobildeki trafiğin artmasından dolayı sıralama algoritması, mobil içeriği ve görünüm kalitesi olan siteleri öncelik olarak listeleme üzerine kurgulamaya aldığını dile getirmiştir. Yani mobil uyumlu web sitesi yayınlamak SEO açısından olmazsa olmaz haline gelecektir.

Sitesini Mobil Uyumlu Yaptırdığınızda İkinci Bir Tasarıma Gerek Yoktur

Mobil uyumlu web siteniz var ise, mobil cihazlar için farklı bir tema seçmenize gerek kalmaz. Aynı temayı mobil cihazlara göre otomatik olarak ayarlandığından dolayı tekrardan bir tema seçilmesine gerek kalmamaktadır.

Mobil Duyarlı Temaları Tercih Edin

Eğer sitenizin mobil uyumlu olmasını tercih ediyorsanız size önereceğimiz mobil uyumlu Premium tema önermenizi öneririz. Size önereceğimiz bir diğer şeylerden biri temanızın sürekli güncelleme yapan bir geliştiricileri seçmenizdir. Diğer tavsiyemiz ise almak istediğiniz mobil uyumlu temayı mutlaka analiz etmeniz gerekmektedir.

Sitenizin Hızlı Olmasına Önem Verin

Hızın çok önemli olduğu web dünyasında, yavaş açılan sitenin mobil dostu olması ya da web sitesi ziyareti kolay olduğu düşünülemeyeceği gibide web sitenizi ziyaret eden kişilerin yavaş açılan web sayfasından sıkılıp beklemeyeceği için ziyaretini yarıda bırakıp kapatacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[porto_block name="check-form" not_render_home="1"]
Tıkla Ara