[porto_block name="breadcrumb" not_render_home="1"]
E-Ticaret Üzerinden Daha Fazla Kazanma İpuçları
Tarafından gönderildi: qbqibrit Yorumlar: 0

E-Ticaret Üzerinden Daha Fazla Kazanma İpuçları

E- ticaret firmalarının hedef kitlelerine ulaşabilmesi ve kendilerinin daha kolay ulaşılabilir kılmaları için fiziki mağazadan farklı olarak özel çalışma yapmaları gerekmektedir. Fiziki bir mağaza için uygun konumda mağaza açmak yeterli olurken internet üzerinden iş yapan firmalar için çoğunlukla kendini duyurmaktan geçmektedir. Bundan dolayı işlerini büyütmek isteyen E-ticaret girişimcileri ciro arttırımı yapabilmesi için interneti rakiplerine karşı daha etkin kullanmak olacaktır.

Dijital kanalların doğru kullanıldığı taktir de pazarlamaya önemli katkılar sağlamaktadır. Fakat bazen ise yüksek bütçeler harcanarak büyük yatırımlar yapıldığı taktir de beklenmeyen sonuçlar elde edilmeyebilir. Bu nedenle özellikle kendinize E-ticaret pazarını doğru analiz etmenizi sağlayacak soruları sormamız gerekmektedir. Potansiyel müşterileri, müşteriler neden sizin ürünlerinizi almak istesin veya hedef kitlesine ulaşmanızı sağlayacak en düşük maliyetli yol hangisidir.

Doğru sosyal medya kanallarında bulunmak

E-ticaret sitenizi pazarlamak için kullanabileceğiniz birçok sosyal ağ bulunmaktadır. Tabi her sosyal medya sitelerinin etkileri aynı olmamaktadır. Yaptığınız sektörle alakalı hedef kitlenizin kullandığı sosyal hesaplarınızı keşfedip ona sosyal medya kanalları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayabilirsiniz.

İçeriklerinizin kaliteli olması

“Ürünümüzü satın alın” gibi yazılı paylaşımlar genellikle etkili olmamaktadır. Bu tarz yazılar yerine kaliteli içerikler oluşturabilirsiniz. Neden ürününüzü almaları gerektiğini anlatan makaleler yazarak blog bölümünde belirtebilirsiniz. Bu noktada başkasına ait içerikleri kullanmak istediğinizde gerekli izinlileri almanız gerekmektedir. Eğer kendi içeriklerinizi kendiniz yazıyorsanız, bir süre sonra konu hakkında bir uzaman olarak konumlandırmanızı sağlayabilir. Kendinizi kaliteli ve değerli içerikler hazırlayan bir uzman olarak konumlandırdığınızda ürünlerinizi satmanız ve gereken güveni daha kolay sağlamış olacaksınız.

Doğru hedefe odaklanmak  

Sosyal medya platformları satış arttırmada ve hedef kitleye ulaşma ve marka birliğini sağlamak son derece etkili mecralardır. Fakat tüm dijital pazarlama yöntemlerinde olduğu gibi istenilen sonuçları elde etmek ve bulunan platformları da doğru kullanmak gibi yatırımları geri dönüş alınabilecek kanallara aktarmak gerekmektedir. Bu konuda qibrit medya sizin için e-ticaret sisteminden daha fazla kazanmanız için sizin ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olup çözümler sunmaktadır. Qibrit medyanın E-ticaret paketleri içerisinde sunduğu avantajlardan yararlanmak için hemen www.qibrit.com adresinden veya 0850 460 06 08 numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[porto_block name="check-form" not_render_home="1"]
Tıkla Ara