[porto_block name="breadcrumb" not_render_home="1"]
Kurumsal Web Tasarım
Tarafından gönderildi: qbqibrit Yorumlar: 0

Kurumsal Web Tasarım

Yaşadığımız çağdan ötürü internetin dünyada ulaşmadığı yer kalmadı. İnternet artık günlük yaşantımızda da gerek iletişim, gerek bilgi araştırması, gerek eğlence açısından birçok alanda kendini göstermiş olmaktadır. İnternet kullanımının fazlasıyla yaygın olmasının sebebi ile kurumsal firmalar için de web sitesi kurdurmak oldukça önemli olmaktadır. Günümüzde kurumsal firmalar “kurumsal web tasarım” ve “kurumsal SEO” çalışmasına ayrı bir önem vermeye başlamışlardır.

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal web sitesi tasarımı, bir firmanın kurumsallığını en iyi şekilde yansıtabilen web tasarım çalışmasıdır. Web sitesi tasarımı firmanın kurumsal kimliğini dış dünyaya açıldığı en iyi penceredir. Bu yüzden kurumsal firmaları temsil edecek olan web sitesi kurumsal hizmet verme amacı olan firmaların göz önünde bulundurarak yapılması gerekir. Kaliteli web sitesi tasarımı firmanın kurumsal kimliğine ayna olacak şekilde tasarlanır. Web tasarım sürecinde göz önünde tutulan niteliklerin başında bulunduğu sektör, logosu, verdiği hizmet ve hedef kitlesi kişiler göz önünde bulundurulur.  Tasarımı yapılacak web sitesinin temasının renk ve yazı fontu seçimi gibi detaylar dahi unsurlara göre seçilir. Bu doğrultuda firmaya yapılmış olan web sitesi firmanın gerektiği gibi yansıtmasında büyük rol oynamaktadır. Kısacası firmanın yansıtmak istediği imaja ve hedef kitlesine göre dizayn edilmektedir.

Kurumsal Web Tasarımın Önemi

İlk amaçlarından biri markalaşma olan firmalarda imajlarını doğru şekilde yansıtabilmek, kurumsal kimliğini oluşturabilmesi için çok büyük önem taşımaktadır. Potansiyel müşterilerin çoğu hizmet almak istedikleri firmalarla ilk defa internet üzerinden karşılaştığı için web sitesine daha fazla bir önem vermektedirler.

Gittikçe her türlü işin sanala taşındığı zamanda birçok müşterinin internet sayesinde edinilen firmaların internet üzerinde kendilerini bulacak olan müşteriler için ilk izlenim olarak olumlu etki bırakabilmek için web sitesinin kurumsal kimliği yansıtacak nitelikte olmasını istemektedir.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır?

İlk olarak web sitesi kurulacak firmanın aynı sektördeki firmaların web sitelerindeki tasarımlar incelenir. Ardırdan tasarımın taslağı oluşturulur. Web sitesindeki tasarımlar firmanın satacağı ürünlere veya vereceği hizmetlere göre seçilmektedir. Sonraki aşama ise firmanın hedef kitlesine ve sektörüne göre SEO çalışmaları yapılmaktadır.

Diğer en önemli özelliklerinden biri ise müşteriyi pozitif yönde etkileyecek renk ve tema seçimi kurumsal tasarım sahibi olmak isteyenler için en gerekli özelliklerden biridir.

Kurumsal Web Tasarımda Olması Gerekenler Nelerdir

Modern arayüz: Ölçünüzü koruyarak eskimiş kullanımlar yerine trendleri takip etmelisiniz. Tabii bunu yaparken kurumsal ciddiyeti aşmamak büyük önem taşımaktadır.

Responsive tasarım: Kurulacak olan web sitesi, günümüzde kullanılan cihazların hepsinde kullanılabilir olmalıdır. Bundan dolayı web sitesine responsive yapılmalıdır.

Google map ve iletişim formu: Müşterilerinizin size ulaşabilmesi için muhakkak her web sitesinde olmazsa olmazlardan biri olarak adlandırılan e-posta adresi, şirket telefonu ve adresi Google map haritasıyla birlikte sayfada bulunmalıdır.

Hakkımızda sayfası: Web sitesinin olmazsa olmazlarından biride hakkımızda sayfasıdır. Hakkımızda sayfası firma için büyük önem taşımaktadır. Müşterisine netlikle tanıtabilmeli ve misyonla vizyonu açıklayabilmektedir.

SEO çalışması: Tüm firmalar kendi sektörleri arasında rekabet halindedir. Bundan sebep SEO hizmeti almalıdırlar. SEO hizmetinin önemi sektörle alakalı kelimeler aratıldığında aramanın sonuçlarında üst sıralarda yer almasıdır.

Sosyal medya butonları: Firmanın sosyal medya hesapları bir köşeye konulmaktadır. Ve müşteriler bütün ağlardan iletişime geçebilme fırsatı bulmaktadırlar.

 Hız: Web sitesi sayfaları hızlı açılmalıdır. Müşterileriniz web sitesiniz ziyaret ederken çok yavaş açılan sayfaları beklemeyip web sitenizi ziyaret etmeden sayfayı kapatabilirler. Bundan ötürü Web sitenizin hızlı bir sunucuda olması büyük önem taşımaktadır.

İçeriklerin özgün olması: Web sitesi içerisinde yazılan yazılar kullanılan her bir kelime özgün ve kendimize ait olmalıdır. Hiçbir kullanıcı farklı sitelerden içerik kopyalayan firmaya güvenmemektedir.

Gibi özellikler kurumsal web sitesi için ciddi anlamda önem taşımaktadır.

Kurumsal web sitesi hizmeti için sürekli iletişim halinde olabileceğiniz ve tasarımlarla ilgili özel taleplerde bulunabileceğiniz web tasarım firması arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[porto_block name="check-form" not_render_home="1"]
Tıkla Ara